Tipy na hry

inspirace a reference

Hry k rozvoji finanční a ekonomické gramotnosti / rozvoji podnikavosti:

Zde najdete inspiraci na hry, pomocí kterých můžete učit děti i sebe finanční gramotnosti. 

Téměř u každé hry najdete také krátkou referenci od účastníků naší soutěže ROZPOČTI SI TO!, kteří hry hrály v rámci bonusových úkolů. 

U on-line her, které jsme doplnili aktuálně doplníme reference po skončení dalšího ročníku Rozpočti si to! (2/2017).

 Cash Flow

Tvůrcem hry Cashflow je Robert T. Kiyosaki, známý americký podnikatel, který napsal např. knihu Bohatý táta, chudý táta.

Cash Flow pro děti

Hra navazuje na hru CASHFLOW 101 a je vhodná pro děti již od 6 let! 

Více informací na www.kiyosaki.cz.

Oeconomica

Moderní hra ekonomického typu. Specifická je zejména velmi realistickým zobrazením základních mikroekonomických principů. Vzdělávací rozměr hry však neubírá nic na její zábavnosti.

Dostihy a sázky

Klasická stolní společenská hra je učena především starším dětem. Každý hráč je majitelem stáje. Cílem hry je co nejlépe investovat svěřené prostředky do koní a dostihů tak, aby stáj získala co nejvíce výher. 

Finančník - projekt do škol

Finančník je uložen v malém kufříku s řadou kvízových otázek. Za správné odpovědi děti získávají buď body, nebo repliky peněz. Hra je určena výhradně jako projekt pro školy ZŠ a dětské domovy.

FinGR Play - online hra

Hra provede hráče finančním životem běžné české domácnosti. Úkolem je provést svěřenou rodinu nástrhami a příležitostmi, které ji v životě mohou potkat a úspěšně ji dovést ke splnění jejich cílů a  dosažení finanční nezávislosti.

Finanční svoboda

Čestí autoři vytvořili verzi hry upravenou pro české prostředí. Hra je finanční simulací reálného života české rodiny. Cílem je splnit jejich cíle a dovést je k finanční nezávislosti. 

Hra na obchod

Hra je primárně určena pro nižsí stupeň ZŠ. Děti se zábavnou formou učí nejen základní matematické operace, ale v rámci této výuky zároveň získávají povědomí o financích, protože počítají pomocí dětských mincí.

Interaktivní hra k výuce finanční gramotnosti - online hra pro interaktivní tabule

Paní učitelka byla za svou hru k výuce finanční gramotnosti oceněná cenou Domino. Hra byla vytvořena pro interaktivní tabuli a v programu Smart Notebook.

Investování hrou - online hra

Žáci pracují v týmu jedné fiktivní firmy - investiční společnosti. Každý tým řídí svůj vlastní podílový fond a jednotlivé týmy mezi sebou soutěží.

JA Titan - online hra

Výukový předmět založený na řídícím a ekonomickém simulačním cvičení JA Titan ukazuje studentům problematiku rozhodování ve firmě a pomáhá jim pochopit základní tržní principy.

Karetní hra NAŽIVO

Karetní hra, zaměřena na rozvoj finanční gramotnosti.

Monopoly

Principem této hry je dosáhnout určitého počtu peněz na své kartě, které buď dostáváte za projití cílem, nebo za nemovitosti, které jste si koupili a stoupl na ně jiný hráč. 

Nauč se hospodařit - webová aplikace

Intuitivní webová aplikace pomůže každému plánovat rozpočet a jednotlivé osobní výdaje. Hráči si na začátku herního měsíce zvolí cíl (např. užívat si nebo spořit) a podle něj se potom snaží hospodařit.

Peníze kolem nás - online hra

Výukový program obsahuje výklad ekonomických zákonitostí ve 13ti kapitolách. Pro děti je přitažlivý zejména díky hrám, které každou kapitolu doprovázejí.

Peníze navíc

Hra má 10 kol. Každé kolo = 3 roky života a skládá se ze 3 kroků: finanční transakce, událost a řešení jejího dopadu na finanční situaci rodiny, vývoj trhů s výplatou výnosů z některých produktů.

Peníze v našem životě

Hra ukazuje jak vypadá život, když už se o dítě nestarají rodiče, když si hledají zaměstnání, chtějí založit rodinu a musí se o sebe (zvláště z finančního hlediska) poprvé postarat sami. 

Pexesa a jiné hříčky - online hra

Pexesa a další jednoduché hry zaměřené na finanční gramotnost.

Spořínkov - herní portál

Propracovaný fantazijní svět, ve kterém děti zažijí dobrodružství, pobaví se, a zároveň se nenásilnou formou naučí základům finanční gramotnosti. Seznámí se s problematikou peněz, spravováním rozpočtu, historií platidel či tvorbou ceny. 

Tajuplná cesta - online hra

Ve hře se hráč stane středoškolákem Brunem, který se vydává na brigádu do Londýna. Brunovi ale plány zkříží nečekané události a on se ocitá v cizím městě bez peněz a bez pomoci. Jak si Bruno poradí, záleží jen na každém hráči.

TIR kamionem po Evropě

Hra umožnuje rozehrát mezi evropskými městy ostré souboje automobilových dopravců o nejvyšší zisk . Ten kdo získá ve volné soutěži víc zakázek, kdo bude dobře plánovat dopravní trasy a doveze náklad na místo určení nejrychleji, ten obdrží od banky nejvíc peněz a stává se vítězem. 

Urobos - koloběh života

Experti yourchance o.p.s. vyvinuli tuto hru pro ING pojišťovnu. Hra je zaměřena nejen na finanční gramotnost, ale také na koloběh reálného života, roli zaměstnance a podnikatele, možnost investic, tvorbu rezerv a v neposlední řadě důležitost celoživotního vzdělávání. 

Zahrada - den zůčtování

Desková hra určená pro druhý stupeň ZŠ a nižší ročníky SŠ má za cíl zvyšovat finanční a matematickou gramotnost žáků a naučit je kooperativnímu způsobu jednání při řešení problémů. 

© 2016 yourchance, o.p.s. - projekt Finanční gramatonost do škol
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky