Naše články

napsali jsme / napsali o nás

7. 2. 2017 - Prosperita - Abeceda finanční gramotnosti 

Téma investování a zisku není jednoduché stejně jako celý finanční svět. Informací o možnostech investování, produktech, nabídkách, reklamy, je příliš mnoho, navíc investice se nemusí omezovat jenom Českou republiku, takže sem vstupují i podmínky zahraničních trhů. Každý investor má jiné motivy, možnosti, přehled, ochotu a čas se vzdělávat a sledovat finanční svět. 


29. 1. 2017 - Projektový den finanční gramotnosti pro druhý stupeň

V úterý 31. ledna 2017 se na naší škole uskuteční projektový den, který pořádá obecně prospěšná společnost yourchance o.p.s. v rámci projektu Finanční gramotnost do škol.

Tento den se žáci nebudou učit dle rozvrhu, před 8 hodinou se rozdělí do smíšených čtyřčlených týmů napříč ročníky, rozdělení bude vyvěšeno na nástěnce v přízemí. Se svým týmem se přemístí do určené třídy. Kromě organizátorů z řad OS yourchance budou ve třídách se žáky i naši učitelé. ...čtěte více

15. 1. 2017 - Superrodina.cz - Rozpočti si to již počtvrté!

Čtvrtý ročník interaktivní soutěže Rozpočti si to! umožňuje žákům základních a středních školstejně jako dětem z dětských domovů seznámit se zábavnou formou s tím, jak správně nakládat s penězi. Soutěž zařazená i do přehledu MŠMT v rámci kategorie Podpory finanční gramotnosti pomůže týmům složeným z žáků a studentů pochopit pravidla sestavování rodinného rozpočtu a význam peněz. ... čtěte více.

6. 12. 2016, blog.prodeti.cz - Odměny dětem za domácí práce - ano nebo ne?

V jarním díle našeho seriálu jsme se zabývali kapesným jako prostředkem, díky kterému se děti mohou učit hospodařit s vlastními penězi. Kapesné ale nemusí být jediným zdrojem příjmu dítěte. Jak možná víte, děti do 15 let jsou chráněni zákonem a nesmí standardně pracovat za peníze (výjimkou je pouze umělecká činnost). ...čtěte více.

14. 11. 2016, iProsperita.cz - Moderní přístup k výuce

Když se řekne kreativita ve výuce, většina z nás si vybaví výtvarnou nebo pracovní výchovu. Tam se tvůrčí přístup jaksi automaticky předpokládá. My se ale budeme bavit o kreativitě jako o přístupu, který se dá aplikovat v jakémkoli předmětu..... čtěte více zde.

© 2016 yourchance, o.p.s. - projekt Finanční gramatonost do škol
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky